عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه تاثیر سازگاری در آمادگی سازمان‌ها جهت پذیرش رایانش ابری در ایران

قسمتی از متن پایان نامه :

1  تعریف عملیاتی واژه ها و اصطلاحات

  • گردشگری

واژه گردشگری ( گردشگری ) نخستین بار در سال 1811 ، در مجله ای انگلیسی بنام اسپورتیگ ماگازین           ( مجله ورزشی ) مطرح شده در آن وقت این لغت به معنای مسافرت بمنظور تماشای ( آثار تاریخی و بازدید از مناظر طبیعی برای کسب لذت بکار می رفت . چنین پیداست که واژه گردشگری در گذشته ، بنا به طرز اندیشه زمان بیشتر بار معنایی لذت بردن و تفنن داشته می باشد . لیکن با گذشت زمان و تحولاتی که در زندگی اجتماعی و فرهنگی جامعه اروپایی سده بیستم روی داده در واژه گردشگری یا گردشگری و توریست یا گردشگر دگرگونی به وجودآمده تعریف نگاران و فرهنگ نویسان نیز به کسی گردشگر می گفتند که برای تجدید نیرو ،                 رفع خستگی و هواسازی از راه آشنایی با اقوام و ملل گوناگون و شناخت پدیده های هستی به مسافرت می رود.

لزوم ارزیابی دقیق درآمدها و هزینه های گردشگری در یک کشور ضرورت تعریفی از گردشگری و گردشگر را         نشان می دهد .

  • گردشگر

گردشگر شخصی می باشد که از محل اقامت خود به مکان دیگری سفر می کند به شرطی که حداقل یک شب و حداکثر یکسال در آن مکان باقی بماند . این سفر صرفاً نباید به دلیل اهداف تجاری باشد ( سازمان جهانی جهانگردی ، 1991 ) .

این تعریف سازمان گردشگری ملی امریکا معیار مسافت برای گردشگر داخلی پیمودن حداقل               مسافت 100 مایل نسبت به محل زندگی می باشد . معیار برای گردشگر خارجی سفر از کشور محل اقامت به کشور دیگری می باشد .

  • گردشگری

گردشگری به مجموعه فعالیتهایی اطلاق می گردد که در جریان مسافرت یک گردشگر اتفاق می افتد . این فرایند شامل هر فعالیتی از قبیل برنامه ریزی سفر ، مسافرت به مقصد ، اقامت ، بازگشت و حتی یادآوری خاطرات آن نیز می گردد . همچنین فعالیتهایی که گردشگر به عنوان بخشی از سفر انجام می دهد نظیر خرید کالاهای مختلف و تعامل میان میزبان و میهمان را در بر می گیرد . به طوری کلی می توان هر فعالیتی و فعل و انفعال را که در جریان سفر یک سیاحتگر اتفاق می افتد . گردشگر تلقی نمود . ( میل و موریسون1992 ) .    گردشگری عبارت می باشد از مجموعه ای از فعالیتها ، پدیده ها و روابطی که از مسافرت و اقامت مردم در محلی غیر از محل اقامت دائمشان به وجودمی آید و این امر تا زمانی صادق می باشد که اقامت موقت باشد و شامل اشتغال موقت نیز نشود . گردشگری بیشتر نوعی فعالیت در اوقات فراغت می باشد که طی آن پولی که در محل سکونت دائم کسب و جمع آوری شده می باشد ، در محل مورد بازدید با مقصد مسافرت به دلخواه مسافر خرج می گردد           ( کرف و هانزیکلر ، 1984 )

  • صنعت گردشگری

مجموع صنایع و سازمانهایی که در پی برآورده کردن کلیه نیازهای یک گردشگر بر می آیند ، صنعت گردشگری را تشکیل می دهند . ( جعفری )

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

اهداف این پژوهش به دو گروه اصلی و فرعی به تبیین ذیل تقسیم می گردد ؛

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

هدف اصلی :

هدف اصلی این پژوهش عبارت می باشد از مطالعه صنعت گردشگری در کشورهای مالزی و ایران با بهره گیری از نظر کارشناسان و با در نظر داشتن شرایط دو کشور ، امید می باشد با بکار بستن این مطالعه در بخش گردشگری عاملی جهت بهینه شدن درآمد و منافع گردشگری و از طرفی ابزاری برای حصول اطمینان از پایدار بودن توسعه گردشگری می باشد .

اهدف فرعی :

سایر اهداف این پژوهش نیز به تبیین ذیل می باشند :

  • مطالعه نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری ایران .
  • مطالعه نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری مالزی .
  • ارائه راهکارهای پیشنهادی برای رفع نقاط ضعف ایران با بهره گیری از مطالعه تطبیقی .

 

مطالعه تاثیر سازگاری در آمادگی سازمان‌ها جهت پذیرش رایانش ابری در ایران